G-VMRK9KQG8E

Õige suuruse leidmine

Millises suuruses papud lapsele valida?

Et nautida barefoot jalatsite suurepäraseid omadusi, peaksid kindlasti teadma, et on tähtis valida õige suurus ja mudel.

Ei tasu usaldada harjumuspäraseid numbreid, vaid pigem alati mõõta jalg enne ostu tegemist üle.

Ka tuleb pidada silmas, et nii bränide kui ka konkreetsete toodete lõikes võivad suurusnumbrid väga palju erineda. Samuti võib inimeste jalalaba olla väga erineva kujuga. Mõni jalg on kitsam, mõni laiem jne.

Hea uudis on, et barefoot-jalatsite valik on rikkalik ning igale jalatüübile on võimalik leida mõni väga hästi sobiv lõige ja mudel.

 

Et ostetava papu suurus ja sobivus oleks võimalikult täpne, tuleks mõõta mõlema jala pikkus ja laius. Kõige täpsema tulemuse saad nii:

 

  • Võta paber ja pliiats.
  • Seisa püsti ja pane jalg paberile, toetudes seejures sellele jalale kogu oma keha raskusega.

        

 

  • Hoia pliiatsit vertikaalselt ja joonista paberile võimalikult täpne jala kuju.

 

      

 

  • Tõmba joonlauaga pikkupidi joon kannast kuni pikima varbaotsani - saad teada jala pikkuse.
  • Tõmba joonlauaga ristipidi joon jala kõige laiemast kohast - saad teada jala laiuse.

 

       

 

  • Ära unusta võtta mõõdud mõlemalt jalalt!
  • Mõõtes lapse jalga soovitame kindlasti kogu protsessi korrata, et veenduda saadud mõõtude täpsuses.

 

Saadud mõõtudele tuleb lisaks arvestada juurde kasvuvaru (reeglina ca 8 – 12 mm pikkusesse ja paar mm laiusesse). Erinevate brändide ja ka toodete puhul soovituslik kasvuvaru pisut erineb. Näiteks talvesaabaste ja sandaalide puhul, sest ühtesid kanname ilmselt paksema sokiga, teisi paljal jalal.

 

Kui vajad abi suuruse valikul, võta kindlasti meiega ühendust ja oleme hea meelega abiks!

 

Kõik Papud.ee poes müügil olevad tooted on mõõdetud spetsiaalsete mõõtmisvahenditega Plus12* ja Clevermess**. Mõõtmistulemused näitavad reaalset ruumi jalatsi sees. Iga müüdava jalatsipaari all on leitav ka tootele vastav suuruste tabel.

Ära osta kunagi jalatseid numbri, vaid täpsete mõõtude järgi, sest vaid nii saad olla kindel kas antud mudel ja suurus tegelikult ka sobib.

 

*Plus12 abil jala või jalatsi pikkust mõõtes, näitab saadud number reaalset pikkust ja veel 12 mm lisaks. Näiteks kui jalg on 15 cm pikk, siis peaks vaatama Plus12 abil mõõdetud paput, mis oleks pikkusega 16,2 cm või siis vastupidi, Plus12 abil mõõdetud jalatsid pikkusega 16,2 cm sobivad 15 cm pikkusele jalale. Siis on jalal piisavalt ruumi kasvamiseks ja loomulikuks arenguks, samas ei ole papu liiga suur, et lapsel oleks ebamugav kõndida. Kui ostate lapsele tema päris esimesi jalatseid, siis võiks varu pikusesse olla isegi väiksem (kuni 1 cm). Tasub arvestada, et kuigi üldiselt on soovituslik jalatsi varu pikkusesse 12 mm, võivad erinevate brändide ja toodete puhul soovitused pisut erineda. Samuti võivad olenevalt mõõtjast pisut erineda ka mõõtmise tulemused.

**Clevermess mõõdab reaalset ruumi jalatsi sees papu kõige laiemast kohast. Tavaliselt on jalatsid seest avaramad kui sisetalla laiuse mõõtmisel saadud tulemus. Seega Clevermess annab täpsema mõõtmistulemuse ja ülevaate, kas soovitud jalanõu sees oleks ikka varvastel täpselt parasjagu ruumi. Varu laiusesse võiks olla vaid mõned millimeetrid või üldse mitte. Näiteks oluliselt laiem õhemat sorti suss või papu võib jääda jalas loksuma. Paksu villavoodriga talvesaapad võivad aga vabalt olla ca 5 mm laiemad, kui näiteks kasutada neid kandes paksemaid sokke.